Coduri reducere și oferte optiblu.ro

Coduri reducere OPTIblu

Descoperă cele mai noi coduri de reducere și oferte OPTIblu, actualizate pe 11 octombrie 2026

Toate
Coduri
Oferte
Verificate

Cele mai bune oferte OPTIblu de azi

  1. 50% Cupon
    OPTIblu

    OPTIbluCod reducere

    50% reducere la lentile pentru ochelari

    Verified Verificat acum 8 ore
    Clock
    S50
  2. 50% Cupon
    OPTIblu

    OPTIbluCod reducere

    50% reducere la rame de ochelari

    Verified Verificat acum 8 ore
    Clock
    A50
  3. 50% Cupon
    OPTIblu

    OPTIbluCod reducere

    50% reducere la rame

    Verified Verificat acum 1 săptămână
    Clock
    AMA
  4. 15% Cupon
    OPTIblu

    OPTIbluCod reducere

    Reducere 15% la Comenzi

    Aplică codul promoțional în coșul de cumpărături pentru a economisi 15% la achiziția ta. Oferta exclude lentilele de contact
    Verified Verificat acum 1 săptămână
    E15

    *vezi condițiile

    DetaliiToggle details
  5. 10% Cupon
    OPTIblu

    OPTIbluCod reducere

    10% reducere la comanda ta

    Verified Verificat acum 1 săptămână
    E10
  6. 50% reducere
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Până la 50% reducere la ochelari de soare și rame

    Clock
    Verified Verificat acum 6 zile

    *vezi condițiile

    DetaliiToggle details
  7. 70% reducere
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Economisește până la 70% la ochelarii de vedere marca Ray-Ban

    Clock
    Verified Verificat
  8. 70% reducere
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Până la 70% reducere la ochelari de soare Guess

    Verified Verificat acum 4 zile
    Check Folosit acum 17 ore
    Clock
  9. 70% reducere
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Reduceri de pana la 70% la colectia de ochelari de soare Polaroid

    Clock
    Verified Verificat acum 5 zile
  10. 70% reducere
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Profită de până la 70% reducere la ochelarii de soare pentru cei mici

    Verified Verificat acum 4 zile
    Clock
  11. 15% reducere
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Până la 15% reducere la lentile de contact

    Clock
  12. 30% reducere
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Reduceri de pana la 30% la ochelari de soare barbatesti

    Verified Verificat acum 3 zile
    Clock
  13. 70% reducere
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Profită de până la 70% discount la ochelari de soare de firmă

    Clock
    Verified Verificat acum 5 zile
  14. 20% reducere
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    20% reducere la lentile de contact: Cumperi 4 primești 1 GRATIS

    *vezi condițiile

    DetaliiToggle details
  15. OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Cumpără 1, primești 1 gratuit la lentilele de contact iWear

    Primești o pereche gratuită la achiziția unei perechi de lentile de contact iWear
    Verified Verificat acum 8 ore
    Clock

    *vezi condițiile

    DetaliiToggle details
  16. 329lei
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Pachet Digital cu protecție ecrane la 329 Lei

    Check Folosit acum 7 ore

    *vezi condițiile

    DetaliiToggle details
  17. 10% reducere
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    10% reducere la prima comandă prin Newsletter

    *vezi condițiile

    DetaliiToggle details
  18. De la 199lei
    OPTIblu

    OPTIbluPromoție

    Pachet ochelari complet de la 199 Lei

    *vezi condițiile

    DetaliiToggle details

Oferte OPTIblu pe care poate le-ai ratat

  1. 15% Cupon

    Cod reducere

    15% reducere la ochelari de soare si rame pentru ochelari de vedere

    Clock Expirat
    Check Folosit acum 12 ore
    TRA
  2. 50% Cupon

    Cod reducere

    Până la 50% reducere la ochelari de vedere și de soare

    Clock Expirat
    Check Folosit acum 4 ore
    ING
  3. 10% Cupon

    Cod reducere

    10% reducere la lentilele de contact sferice Alcon și Bausch & Lomb

    Reducere valabilă exclusiv online pentru o selecție de lentile de contact sferice de la Alcon și Bausch & Lomb
    Clock Expirat
    C10
  4. 30% Cupon

    Cod reducere

    30% reducere la toți ochelarii de vedere

    Clock Expirat
    NIE
  5. 10% Cupon

    Cod reducere

    10% extra reducere la 2 perechi de ochelari de soare

    Obține o reducere suplimentară la achiziția a două perechi de ochelari de soare
    Clock Expirat
    E10

Top coduri reducere și oferte OPTIblu - octombrie 2026

Descrierea oferteiExpirăCod
50% reducere la lentile pentru ochelari31 oct.*****S50
50% reducere la rame de ochelari31 oct.*****A50
50% reducere la rame31 oct.*****AMA
Reducere 15% la Comenzi-*****E15
10% reducere la comanda ta-*****E10

Când apar cele mai bune coduri de reducere OPTIblu?

Cele mai mari reduceri OPTIblu apar de obicei în noiembrie, ajungând până la 50% reducere. Cele mai multe coduri noi apar în T1 - reduceri de Anul Nou și de iarnă.
Shopilo triază constant ofertele OPTIblu pentru a identifica momentele când apar cele mai bune reduceri: campanii sezoniere, sărbători, promoții speciale și oferte-surpriză. În medie, se adaugă 3 coduri și vouchere noi pe lună, toate verificate manual de echipa Shopilo. Asta înseamnă peste 34 oferte urmărite într-un an. Graficul de mai jos te ajută să vezi cum sunt distribuite ofertele pe parcursul anului, ca să îți poți planifica cumpărăturile în lunile cu cele mai mari reduceri. Barele arată codurile noi adăugate în fiecare lună (albastru). Linia portocalie marchează reducerea maximă, iar stelele evidențiază lunile cu cele mai mari reduceri din an.

OPTIblu: coduri pe lună, ultimele 13 luni
LunaCoduri noiReducere maximăReducere minimăCoduri ≥50%Coduri ≥70%Cel mai bun codTitlul celui mai bun codCel mai bun cod (%)
2025-10220%5%00STYLE2020% reducere la branduri premium20%
2025-11550%20%20OPTI50Până la 50% reducere la lentile50%
2025-12250%50%20CRACIUNPână la 50% reducere la rame și ochelari de soare50%
2026-01450%15%10RESETPână la 50% reducere la rame și ochelari de soare50%
2026-02640%10%00SEE4040% reducere la două perechi de lentile pentru ochelari40%
2026-03150%50%10SPRINGPână la 50% reducere la ochelari de vedere și de soare50%
2026-04650%10%20OPTI25Până la 50% reducere la rame și ochelari de soare50%
2026-05240%10%00MAIReduceri de până la 40% la rame și ochelari de soare + 30% reducere la toate ochelarii de vedere40%
2026-06130%30%00IUNIE30% reducere la toți ochelarii de vedere30%
2026-07215%10%00ABONARE15Reducere 15% la Comenzi15%
2026-080--00---
2026-09350%50%30RAMA5050% reducere la rame de ochelari50%
2026-100--00---

Activitatea codurilor de reducere OPTIblu

Cele mai recente adăugări și expirări de coduri de reducere OPTIblu, pe măsură ce le monitorizăm și le verificăm.

1 sept. 2026Cod nou disponibil pentru OPTIblu: LENS50  · 50% reducere  · valabil până la 31 oct. 2026
1 sept. 2026Cod nou disponibil pentru OPTIblu: RAMA50  · 50% reducere  · valabil până la 31 oct. 2026
1 sept. 2026Cod nou disponibil pentru OPTIblu: RAMA  · 50% reducere  · valabil până la 31 oct. 2026
16 aug. 2026Codul LC10 a expirat pentru OPTIblu  · 10% reducere
8 iul. 2026Codul IUNIE a expirat pentru OPTIblu  · 30% reducere
5 iul. 2026Cod nou disponibil pentru OPTIblu: ABONARE10  · 10% reducere
5 iul. 2026Cod nou disponibil pentru OPTIblu: ABONARE15  · 15% reducere
8 iun. 2026Codul SOARE10 a expirat pentru OPTIblu  · 10% reducere